Główne Menu

Dochodowe LOVE.

Kto chciałby otrzymywać cotygodniowe wypłaty, mimo niezdolności do pracy – ręka do góry! Jest to możliwe, a służy temu coraz popularniejsze na rynku – UBEZPIECZENIE UTRATY DOCHODU. To bardzo praktyczna polisa, która zapewni nam finansowe BEZPIECZEŃSTWO. Jesteście ciekawi, jak to działa? Zapraszamy do przeczytania artykułu 🙂. 

O co martwimy się najczęściej? Co jest dla nas ważne i przysparza nam trosk? Tak naprawdę zależy to trochę, od okresu lub pory roku. Przed wyborami martwimy się tym, czy wygra nasz faworyt, przed Euro czy wyjdziemy z grupy, a przed olimpiadą, ile zdobędziemy medali. Za to przed wakacjami nasze myśli skupiają się na tym, czy trafimy na słoneczną pogodę. I w tak zwanym międzyczasie KONIECZNIE trzeba pomartwić się o pieniądze (bo NIGDY nie jest ich za dużo, ale ZAWSZE może być ich mniej). Tak, tak jesteśmy trochę sarkastyczni 🙂, ale martwienie się to STRATA czasu i energii. Lepiej podjąć KONKRETNE działania, by móc być przygotowanym na każdą ewentualność. 

Nikt z nas nie zdoła uniknąć zdarzeń losowych. Wystarczy choroba lub nieszczęśliwy wypadek, a nasze poukładane dotąd życie, może stanąć pod finansowym znakiem zapytania. Czas wówczas będzie działał na naszą niekorzyść, dlatego by uniknąć negatywnych następstw, ważne jest wykupienie odpowiedniego UBEZPIECZENIA. 

Pewnie myślicie sobie, że potrafimy się tylko wymądrzać, a gdzie jakieś rady? Co  zrobić, by temu zapobiec? Po pierwsze wykupić polisę utraty dochodu. Wiele firm ubezpieczeniowych poleca skorzystanie z oferty Lloyds’a. Dlaczego? Jest to najstarsza instytucja UBEZPIECZENIOWA NA ŚWIECIE (!), która oferuje nowatorskie produkty, ale też i NAJPEWNIEJSZA (bo rzeczywiście wypłaca pieniądze). Co takiego zapewnia? Zabezpiecza nasze finanse, gdy nie jesteśmy zdolni do jakiejkolwiek pracy. Bank będzie nam wypłacał pieniądze, co miesiąc przez 2 lata, a NAWET dłużej, jeśli będziemy tego potrzebowali. Zawarcie ubezpieczenia jest PROSTE, nie wymaga zbędnych formalności. Nie trzeba wypełniać ani ankiety medycznej, ani odpowiadać na pytania dotyczące zdrowia. Ekstremalny sport, niebezpieczne hobby? Amatorska aktywność sportowa, jak bieganie, narciarstwo, nurkowanie, jest uwzględniania w polisie. No chyba, że porywamy się na bardziej szalone pomysły, jak jazda na nartach, poza wytyczonymi szlakami czy nurkowanie poniżej 30 metrów – wtedy możemy dokupić DODATKOWĄ polisę ryzyka. 

 Wypłacalność, proklienckie nastawienie na ubezpieczyciela oraz możliwość dobrania ochrony do naszych indywidualnych potrzeb – to NAPRAWDĘ atuty Lloyds’a. Ponadto ochrona skierowana jest do WSZYSTKICH – do przedsiębiorcy i do osób wykonujących wolne zawody, jak: architekci, inżynierowie budownictwa, księgowi, doradcy podatkowi, adwokaci, radcy prawni, pielęgniarki, kierowcy, aptekarze, marynarze i wielu, wielu innych. 

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które mają zapewnić ochronę przez różnymi do przewidzenia zdarzeniami. Jeśli chodzi o skutki chorób czy wypadków, nie mamy się nad czym zastanawiać – NAJPEWNIEJSZE jest wykupienie ochrony. Chcecie wiedzieć więcej? Kliknij.

Dlaczego o tym piszemy? Czytają nas pewnie osoby pracujące, i to takie w pierwszej kolejności powinny sięgnąć, po ten rodzaj ochrony. Po pierwsze, gwarantuje nam regularny DOCHÓD (wolny od podatku) w przypadku choroby, kontuzji, wypadku lub innego uszczerbku na zdrowiu, który wyklucza naszą dalszą pracę. Co to może być? Połamanie kości, problem z kręgosłupem, depresja, choroby układu krwionośnego, nowotwory, czy wypadki drogowe. I tak właśnie, jeśli prowadzimy własną działalność, wykonujemy wolny zawód lub nie możemy liczyć na pracodawcę (bo nie zapewnia nam świadczenia chorobowego) powinniśmy wręcz pomyśleć o takim rozwiązaniu. Wtedy renta ubezpieczeniowa wypłacana jest CO MIESIĄC, po potwierdzeniu konkretnej przypadłości przez lekarza. Po drugie, ubezpieczenie utraty dochodu jest naprawdę bardzo elastyczne, to co potrzebujemy, możemy uwzględnić w polisie. Musimy tylko zwrócić uwagę na kilka czynników, które warto, zawrzeć w swojej ochronie.

  • TYP NIEZDOLNOŚCI- towarzystwa ubezpieczeniowe różnie definiują niezdolność do pracy, dlatego to co możemy zrobić, to wybrać ofertę GWARANTUJĄCĄ nam powrót do zdrowia, dostosowaną do zawodu, który aktualnie wykonujemy. Jeśli akurat takiej opcji nie posiadamy, a długo jesteśmy niezdolni do pracy, ubezpieczyciel może poprosić nas o przekwalifikowanie się i ograniczy wypłatę REKOMPENSATY. 

Przykład: kafelkarz po połamaniu kości i po przejściu rehabilitacji, nadal jest niezdolny do pracy. Co może zrobić ubezpieczyciel? Poprosić kafelkarza o szukanie pracy jako, np. pracownik call-center(przekwalifikowanie? I to jakie (!)) 

  • CZAS ANULOWANY- to pierwszy okres od momentu naszego wypadku bądź choroby, za który nie pokryje nas ubezpieczyciel (wynosi ok. 4 tygodnie). Można zamienić go na 1 tydzień, 3 miesiące, 6 miesięcy, a NAWET 12 miesięcy. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na stałe, mamy zazwyczaj zapewnione WYNAGRODZENIE chorobowe przez, np. 3 miesiące, więc można ustawić 3-miesięczny CZAS ANULOWANY. Z kolei jeżeli mamy własną działalność to możemy wybrać okres 1-4 tygodniowy. 
  • MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ RENTY- zależy od naszych rozliczanych zarobków. 
  • MAKSYMALNY CZAS WYPŁATY- w zależności od firmy ubezpieczeniowej, maksymalny czas wypłaty, podczas gdy jesteśmy niezdolni do pracy, może wynosić czasem rok, czasem 2 lata, 5 lat lub możemy kontynuować przez cały okres trwania polisy. 

Hm, no dobrze, kolejne pytanie, to za ile możemy się ubezpieczyć? Generalnie cena składki obliczana jest INDYWIDUALNIE. Ważny jest nasz wiek, wykonywany zawód, to czy palimy papierosy (lub nie) i oczekiwany koszt świadczeń. Zwykle koszt ubezpieczenia utraty dochodu nie przekracza 1-2% rocznego przychodu. Co ciekawe, ochroną możemy objąć także Naszego partnera życiowego, małżonka, dzieci, a SUMA UBEZPIECZENIA może być indywidualnie dobrana dla każdego członka rodziny. 

Myślicie pewnie, że wiercimy wam dziurę w brzuchu, ale robimy to tylko w dobrym celu 🙂. Wyobraźmy sobie taką sytuację – WPROST z życia wziętą:  

W pełni zdrowy i szczęśliwy człowiek (pewien nie jeden z Nas). Mamy pracę, szczęśliwą rodzinę, prowadzimy własną działalność, dzięki czemu nieźle zarabiamy, ale mamy też pewne zobowiązania – SPŁATA KREDYTU. Oczywiście, nie samą pracą człowiek żyje. Mamy różne zainteresowania, hobby. Może ktoś z nas interesuje się motocyklami i w każdy weekend, wybiera się na cotygodniowe wypady za miasto. Uszczęśliwiamy także Naszą rodzinę podróżami, do fajnych miejsc, gdzie razem wypoczywamy i cieszymy się wspólnym spędzaniem czasu. 

Mogłoby się wydawać – życie jak z bajki. Jednak podczas jednej z eskapad motocyklowych zdarza się nieszczęśliwy wypadek. Nasz bohater budzi się ze śpiączki i nagle wszystko dochodzi do niego, co się wydarzyło. Dociera do niego też, że trochę się połamał i zanim powróci do pracy, czeka go długa i mozolna rehabilitacja. No właśnie, co teraz z pracą, co z dochodami? Kto teraz spłaci kredyt? Kto będzie głową rodziny? Brzmi to przerażająco, prawda? 

Niestety tak się dzieje. Niecodziennie jesteśmy ofiarami/poszkodowanymi wypadku, ale jeśli już nimi będziemy, to warto być zabezpieczonym. Warto, bo nasza rodzina będzie mogła prowadzić nadal normalne życie, a my będziemy mogli w spokoju ducha (!) dochodzić do zdrowia. Okej, nie zamierzacie wykupić takiej polisy, wasza sprawa. Odpowiedzcie sobie tylko na pytanie, czy w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub choroby, jesteście przygotowani na taką okoliczność? 

Mówi się, że patrzenie na akwarium uspokaja…Kojąco na różne dolegliwości psychiczne i fizyczne, może także wpływać przytulony do nas mruczący kot. Okazuje się jednak, że żaden domowy pupilek nie działa tak na właściciela, jak posiadanie pewności, że naszej rodzinie nic nie grozi, i że możemy zapewnić jej, jak i sobie FINANSOWE BEZPIECZEŃSTWO. 

Powodzenia, w dokonywaniu WŁAŚCIWYCH wyborów 🙂 

 


« (Poprzedni artykuł)

Wyraź swoje zdanie ;)